نتایج جستجو برای عبارت :

توشه بقا و جنبش هویت مسیحی

✅ مال حرام توشه آتش جهنم  
♥️جهنم و عذاب‌های جهنم تجسم و نتیجه اعمال ما در دنیا هستند نه اینکه جریمه و تنبیهی از طرف خدا! به‌عبارت‌دیگر هر چه در دنیا کشت می‌شود در آخرت درو می‌گردد. حضرت محمد (صلی‌الله علیه و آله) درباره مال حرام فرمودند:   کسی که مالی را از راه غیر حلال به دست آورد، آن مال توشه و مرکب او به طرف آتش جهنم خواهد بود.۱ در روایت دیگری حضرت فرمودند:  ♥️خداوند متعال فرمود: کسی که برایش مهم نباشد که دینار و درهم (پول) را از چه راهی
پدر و مادرم  چند روزی است به سفر رفته اند و در هنگام بدرقه ی امیرعباس برای سفر مشهد در کنارمان نبودند. مادرم ناراحت بود که چرا سفر خودشان را چند روز عقب نینداخته بودند و پدرم شب قبل تماس گرفت و با امیر خداحافظی کرد و از امیر شماره ی کارتش را خواست تا توشه ی سفرش را برایش کارت به کارت کند. 
اینجور مواقع ناخودآگاه یاد پیرمرد و تمام نفهمی هایش می افتم!
اونجا که اخوان میگه: من اینجا بس دلم تنگ‌ست
و هر سازی که می‌بینم بدآهنگ‌ست.
بیا ره‌توشه برداریم،
قدم در راه بی‌برگشت بگذاریم،
ببینیم آسمانِ "هر کجا" آیا همین رنگ‌ست؟
،
حس میکنم خوب فهمیده که دلتنگی رو چیجوری میشه دور زد و شاید حتی از بین برد. الان هم نیاز به یکی دارم که بهش بگم "بیا ره توشه برداریم، قدم در راه بیبرگشت بگذاریم" دقیقا تو همین روزای آخر شهریور 98 کسی رو نیازش دارم که بیاد و واقعا بشه باهاش" ز غوغای جهان فارغ بود".
خطاب به یکی با وی
{امام زمان(عج) از منظر روایات - شماره 36}

چه زود دیر میشود

امام علی(ع) میفرمایند: «همانا یاران قائم همگی جوانند و پیر در میانشان نیست مگر به اندازه سرمه در چشم یا به قدر نمک در توشه راه و کمترین چیز در توشه راه نمک است»
[غیبت نعمانی - باب ٢٠]

بیا تا جوانم بده رخ نشانم!
که این زندگانی وفایی ندارد.

عکس نوشته در ادامه مطلب 
ادامه مطلب
دلنوشته های زیبای شهیدآوینی_ شأن انسان در این است که از زمان و مکان و مقتضیات آنها فراتر رود و غل و زنجیر جاذبه خاک را از دست و پای روح خویش بگشاید و به مقام ولایت رسد و کسی این مقام را درخواهد یافت که از خود و آنچه دوست دارد در راه خدا بگذرد و سر تسلیم به آستان قربان بسپارد و مقرب شود و خداوند در جوابش «و فدیناه بذبح عظیم» نازل کند... سلام علی ابراهیم._ شأن انسان در ایمان و هجرت و جهاد است و هجرت مقدمه جهاد فی سبیل الله است. هجرت، هجرت از سنگینی و ج
"وَ تَزَوَّدُوا فَإِنَّ خَیْرَ الزّادِ التَّقْوى" (بقره: ۱۹۷)
خداوند در قرآن کریم به کسانی که قصد رفتن به مکه و انجام فریضه ی حج دارند سفارش می‌کند تا برای خود زاد و توشه تهیه کنند (وَ تَزَوَّدُوا).
ولى در عین حال آنها را به مسأله معنوى مهمترى ارشاد کرده و مى فرماید: که ماوراى این زاد و توشه، زاد و توشه دیگرى است که باید براى سفر آخرت فراهم گردد و آن پرهیزکارى و تقوا است (فَإِنَّ خَیْرَ الزّادِ التَّقْوى).
خداوندا ! ذهنیات ترمزوارم را به فنا بسپار تا توقف بی جا نکنم .
خدایا ! قدرتی ده تا بتوانم از خود پاسداری کنم ، که ناگه ! خود را بر مرکب شیاطین نبینم که پیاده شدن از ان کاریست مشکل ،
و اگر موفق نشوم  با ذلت و خواری به جهنم می برند ، پس! یا رب ارحم ضعف بدنی
خدایا ! قدرتی ده که بتوانم به حمام تفکر روم و با آب مطهر فکر وجودم را تطهیر کنم و در رجعت از حمام با لباس یقین و با حالتی آرام که ناشی از سکینه خاص خوبان است در حجله عشق قدم بردارم و عروس مرگ را در آغ
باسمه تعالىبا روز قیامت بیشتر آشنا شویمیوم عظیم > روز بزرگ و با عظمتیوم الوعید > روز محقق شدن وعده هاى الهىیوم القیامه > روزى که مردم براى پروردگار عالمیان قیام مىکنندیوم الحق > روزى که قطعى استو بهترین توشه براى آن روز تقواست
توشه ای از رمضان، نگاشته ای است که به تناسب سی روز ماه مبارک رمضان، سی گفتار کوتاه و یک دقیقه ای از آیت الله هادوی تهرانی ـ دامت برکاته ـ را در خود جای داده است. در این مجموعه سعی شده است آیات، روایات و منابع مباحث مطرح شده، در پاورقی آورده شود و این ویژگی برای مبلغین و وعاظ محترم بسیار قابل توجه خواهد بود. برای دریافت فایل این مجموعه از لینک ذیل اقدام کنید.
دانلود فایل  
لینک مطلب 
http://www.hadavi.info/fa
باید بنویسم، اما از چه؟ فکرها زیادتر از آنند که بشود در اصطبلی آرام مشغول نشخوار و استراحت نگاهشان داشت. رام کردن فکر شاید حتی از نشستن روی یک اسب وحشی سخت‌تر باشد، کسی چه می‌داند؟
به فرض هم که نشستی، چند دقیقه دوام می‌آوری؟
سوال اینجاست، دوام برای چه هدفی؟ می‌گوید تا به مقصد برسی.  سوار اسب وحشی شدی و راه افتادی، تا کجای راه می‌توانی مطمئن برانی؟ چه فرقی می‌کند، مهم سوار شدن و دست و پنجه نرم‌کردن است. بلی، شاید، اما نه تا آخر عمر، هان؟ ب
هفته نیروی انتظامی بر بزرگمردانی که رمز بقا و ثبات آنان، طلب حیات طیبه در گمنامی و بی نشانی است، اندیشه ناب خود را باعشق و ارادت مخلصانه به حضرت حق در آمیخته، بی اعتنا به رنگ و لعاب زیور دنیا، توشه ای معنوی نثار بازار فداکاری کرده اند مبارک بادمسجد و پایگاه بسیج امام حسین علیه السلام وبلاگ ما:www.tkanoon.blog.ir
یک ﺿﺮﺏ ﺍﻟﻤﺜﻞ ﻨ ﻣﻪ :
ﺍﻪ ﻣ ﺧﻮﺍﻫ ﺴ ﺭﻭ ﻭﻋﺪﻩ ﺳﺮ ﻨ ، ﺑﻪ ﺍﻭﻥ ﻣﺎﻫ ﺑﺪﻩ 
ﻭﻟ ﺍﻪ ﻣ ﺧﻮﺍﻫ ﻋﻤﺮ ﺳﺮﺵ ﻨ ﺑﻬﺶ ﻣﺎﻫ ﺮ ﺎﺩ ﺑﺪﻩ ...
ﺿﺮﺏ ﺍﻟﻤﺜﻞ ﺍﺮﺍﻧ ﻣﻪ :
اﻪ ﻣ ﺧﻮﺍ ﺴ ﺭﻭ ﻨﺪ ﺭﻭﺯ ﺳﺮ ﻨ ﺑﻪ ﺍﻭﻥ ﺩﺯﺩ ﺎﺩ ﺑﺪﻩ 
ﺍﻪ ﻣ ﺧﻮﺍﻫ هفت جد و آبادشو ﺳﺮ ﻨ، ﺑﻬﺶ ﺭﺍ ﺑﺪﻩ
.........
فرهنگ لغت مامانم : 
این آشغالا که میمالی به خودت = لوازم آرایش.
 این آشغال که شب و روز دستته = گوشیم . 
 این آشغال که همش سرت توشه = لب تاپ.
 این آشغالا که میخوری = قره قر
° بهم میگفت" تو میگی روحم ، خودم و تمام وجودم با توئه ولی عملت چی؟ پای عمل که میشه چرا حرفت سر از شرق در میاره و عملت سر از غرب؟ " از طرف خدا .
° یه جایی Isak تو اهنگ I'll be waiting میگه * حرفش خیلی غم توشه ، احساسش آشناس ولی دردناکه .
 Please don't let me go] *
[But if you do, then do it slow  
من اینجا بس دلم تنگ است
و هر سازی که می‌بینم بد آهنگ است
بیا ره توشه برداریم
قدم در راه بی برگشت بگذاریم
ببینیم آسمان هر کجا آیا همین رنگ است؟
...
بیا ای خسته خاطر دوست!
ای مانند من دلکنده و غمگین
من اینجا بس دلم تنگ است
بیا ره توشه برداریم
قدم در راه بی فرجام بگذاریم.

مهدی اخوان ثالث

خب دارم بعد از مدتها شعر های اخوان رو میخونم. چقدرم با حالو هوای این روزهام میخونه. غمگینم. خیلی زیاد ولی راهی ندارم. من انگار همیشه وج
غم مخور این تیره ماه سوز و سرما ، بگذردهر چه پیش آید ز گردون بر سرِ ما بگذردروزگار تلخ گر شیرین نکرد کام همهبر زمین افتاده و بنشسته بالا ، بگذردگر مهیا گشت یا نه توشه بر خان همهروزگارِ مجلس مسکین و دارا ، بگذردرنجِ بار زندگی گر خم نموده قامتیاز ضمیر و خاطر نادان و دانا ، بگذردزیب باطن را نما پاینده ظاهر رفتنیستبی توقف این زمان بر زشت و زیبا ، بگذردگو تو دل آسوده کن دنیای امروز هر چه هستبر من و تو ، یا شما و ما و آنها ، بگذرد ............. ۹۸/۱۰/۷فتانه -
76-  و من خطبة له (علیه السلام)
> فی الحث علی العمل الصالح <
رَحِمَ اللَّهُ امْرَأً سَمِعَ حُکْماً فَوَعَی وَ دُعِیَ إِلَی رَشَادٍ فَدَنَا وَ أَخَذَ بِحُجْزَةِ هَادٍ فَنَجَا رَاقَبَ رَبَّهُ وَ خَافَ ذَنْبَهُ قَدَّمَ خَالِصاً وَ عَمِلَ صَالِحاً اکْتَسَبَ مَذْخُوراً وَ اجْتَنَبَ مَحْذُوراً وَ رَمَی غَرَضاً وَ أَحْرَزَ عِوَضاً کَابَرَ هَوَاهُ وَ کَذَّبَ مُنَاهُ جَعَلَ الصَّبْرَ مَطِیَّةَ نَجَاتِهِ وَ التَّقْوَی عُدَّةَ وَفَاتِهِ ر
ابو عبیده حذا ی گوبد شنیدم از حضرت با قر ع که میفرمود همانا خدای تعالی بتوبه و بازگشت بنده خود فرهناک تر است  از مردی که در شب تاری شتر و توشه خود را گم کند و انها را بیابد پس خدا بتوبه  بنده اش ازچنین مردی در انحال که راحله  گم شده را پبدا که شا دتر است شرح چزری در نهایه پس از نقل. حدیثی  گذشته گوید فرح  در اینجا و در امثال ان کنابه از خوشنودی و سرعت پذیدش. پاداش نیکو داشتن است زیرا  اطلاق  ظاهر  فرح  بر خدای تعالی جایر نیست

کوچه ها باریکن دکونا بستس
خونه ها تاریکن طاقا شکستس
از صدا افتاده تار و کمونچه
مرده می برن کوچه به کوچه
نگا کن مرده ها به مرده نمیرن
حتی به شمع جون سپرده نمیرن
شکل فانوسی اند که اگر خاموش شه
واسه نفت نیست هنو یه عالم نفت توشه
جماعت من دیگه حوصله ندارم
به خوب ، امید و از بد گله نداره
گرچه از دیگرون فاصله ندارم
کاری با کار این قافله ندارم

دانلود
فروش طرح از تاریخ 98/12/10آغاز وتا تاریخ 99/01/30ادامه خواهد یافت وصدور بیمه نامه امکان پذیر می باشد .میزان پوشش ها وتعهدات بیمه نامه مذکور به شرح ذیل می باشد .1-ساختمان واثاثیه محل سکونت (حریق ,انفجار وصاعقه )تامبلغ 1.000.000.000ریال2-توشه مسافر در مجموع (حریق ,انفجار ,صاعقه ,سیل وطوفان )تا مبلغ 35.000.000ریال3-خودروی شخصی (حریق ,انفجار,صاعقه ,سیل ,طوفان )تا مبلغ 80.000.000ریال4-غرامت فوت ونقص عضو ناشی از حوادث مورد تعهد این بیمه نامه برای بیمه گذار واعضای خانواده وی (
گام در مسیر هدایت

فراگیری علم و دانش و شناخت راه هدایت، نخستین مرحله برای انسان، در راه
رسیدن به کمال است؛ پس از آن، به کارگیری دستورات الهی در زندگی و دوری از
غفلت زدگی و پرهیز از آرزوهای دروغین و استقامت در مسیر هدایت و فاصله
نگرفتن از آن، بزرگ ترین عامل برای دستیابی انسان به سعادت و کمال است. 
  امیر مؤمنان علی علیه السلام فرمود:
«خدا رحمت کند کسی را که چون سخن حکیمانه بشنود، خوب فراگیرد، و چون
هدایت شود، بپذیرد. دست به دامن هدایت کننده
به موسیقی و رقص کردی نگاه که می کنم سوالی برایم پیش می آید؛ اینکه چطور شد که موسیقی و رقص ترکی را به نام خودشان زدند؟ مخصوصاً موسیقی و رقصشان به ترک های شاهسون خیلی نزدیک است. بخش بزرگی از شاهسون ها در مرکز ایران و در ساوه و حوالی ش هستند. و این کپی برداری این فرضیه را به شدت تقویت می کند که کردها قبایلی کولی بوده اند که از قسمت های شرقی ایران در هند و پاکستان به منطقه کنونیشان مهاجرت کرده اند و در این مسیر از فرهنگ های مختلف ترکی و فارسی توشه بس
بهترین کرم ضد لک پماد آلفا، یک ترمیم کننده تماما طبیعی بوده و تاثیر نیکی در درمان انواع جراحت ها و آسیب های پوستی دارد . در خراشیدگی و بریدگی ها و آسیب های ناشی از بخیه های پوستی نیز کاربر دارااست . یکی از خاصیت این پماد که فرآورده تیم رژودرم است، معالجه مطلوب سوختگی پوست و در دست گرفتن عوارض آن هست .
آلفا در التیام درد و سوزش ناشی از سوختگی از نحوه حذف فاکتورهای تخریب گر و التهاب زا در بافت سوخته و ممانت از ایجاد مجدد آن ها در ارتفاع مصرف دارو ه
برای خودم یه کانال درست کردم که تنها موجود زنده ای که توشه خودمم . میخوام صادق باشم با خودم .. میخوام خود واقعیم رو اونجا بروز بدم. میخوام خیلی چیزا رو فقط برای خودم منتشر کنم که فقط مخاطبشون خودم باشم . دلم میخواد بتونم اونجا خود واقعیم رو ببینم . پوسته ی بیرونیم رو بطنم کنار  و هسته ی وجودیم رو ببینم . امیدوارم بشه . نتیجه ش رو بعد ها بهتون میگم . شاید ماه بعد شاید سال بعد و حتی شایدم سالهای بعد ..
به یک خود شناسی رسیدم جدیدا!!
اونم اینه که از وقتی یادمه تو آینده زندگی کردم!!
آینده نه مثلا یه موردها
اونقدر خواسته‌هام زیاده و اونقدر دنبال پیشرفت از همه لحاظم، یه وقتا فکر می‌کنم میبینم نکنه مغزم الان از جا دربیاد!
آره. خیلی چیزها میخوام. دوس دارم خیلی کارهای مفید انجام بدم و یه لحظه هم دوس ندارم عمرم تلف شه.
شاید خیلی خوب باشه‌ها
اما حس میکنم زیادی دنیویه. اون قدر دنیوی هست که فراموش می‌کنم اون دنیایی هم هست.
مگه نه اینکه قراره اینجا توشه
+ گاهی رفیق در اوج گرفتاری است و تاب و توانی برایش نمانده و تنها کاری که از دست تو بر می آید این است که کاری کنی که زبان به درد دل باز کند و به درددلش گوش کنی تا شاید کمی سبک بشود . 
+ گاهی بین سه ساعت صحبت پر شور و پر حرارت فقط یک 5 دقیقه اش کافی است که مسیر جدیدی را پیش پایمان بگذارد و ما را از یک غفلت عمیق بیدار کند ...
+ گاهی مبارزه و سختی های زندگی از تو فرار می کنند و تو باید به دنبالشان بدوی . تا زندگیت نمیرد ... 
حتی گاهی باید برای خودت میدان مبارزه
#تلنگر
‼️با دقت بخوانید‼️
چه حقیقت تلخی!!!
☑همگان قبل از وقت پرواز در فرودگاه حاضر میشوند
☑همگان قبل از وقت دکتر در مطب وبیمارستان حضور می یابند
☑همگان قبل از وقت ویا دقیق سر وقت در اداره حاضر میشوند
اما هنگام نماز میگویند: خوابمان سنگین است...
مشغله هایمان زیاد استگرفتاریم... و .....
✔به راستی که الله عزوجل چه زیبا فرمودند:
بل تؤثرون الحیاة الدنیا
بلکه شمازندگی دنیا را بر آخرت ترجیح میدهید.
▪آیا تاکنون به اندوخته های خود برای آخرت فکر کرده
یه خروار درس واسه دوره کردن دارم و با این حال همه اش شیطون گولم میزنه:| :))
بشدت به یه نفر احتیاج دارم بیادبزنه زیر گوشم بگه "کره خر یه هفته فقط عین آدم بشین درستو بخون و از هیچهایکرا و بکپگرا و سفر و کلمبیا و کوفت و زهرمار بکش بیرون بعد هر غلطی دلت خواست بکن:| :)) "
یعنی به طرق مختلف وقتمو هدر میدم. شیطان جان فدات بشم مگه اون قضیه تسویف واسه گناهای خفن و جهنم ببر نبود؟:| درس خوندن من چه کار خیری توشه نمیذاری بکنم آخه:))
پ.ن: نهایت خویشتن ذاریم نصب نکردن
بهترین شامپو برای ریزش مو
ویتامین E برای پرهیز از ریزش گیسو یکی‌از مزیت‌های ویتامین‌ E بهبود پرورش و بسط مویرگ‌ها و عروق خونی میباشد. این همت باعث ارتقا جریان خون به ریشه موها می‏ شود، به همین خیال و خاطر می‌قدرت اظهار‌کرد این ویتامین به پرورش موها امداد کرده و پرورش آنان‌را در اکثری از اشخاص تسریع می‏ بخشد. علاوه بر این نشان داده گردیده که مصرف مقادیر اضافه ویتامین E در رژیم غذایی می تواند از موخوره و یکسری شاخه شدن انتهای موها پیشگیری
دانلود آزمون آزمایشی ۵ بهمن ۹۷
دانلود آزمون آزمایشی ۵ بهمن ماه ۱۳۹۷ (به تفکیک برگزار کننده)
آزمون آزمایشی ۵ بهمن ماه ۹۷ قلم چی و گاج و گزینه دو
در هر آزمونی به خصوص آزمون سراسری آشنایی با نحوه طرح سوال می‎تواند
کمک شایانی را به داوطلبان کنکور نماید. موسسات آموزشی با اطلاع از این
موضوع به صورت دوره‎ای اقدام به برگزاری آزمون‎هایی می نمایند که خود همین
مسئله می تواند کمک شایانی را به داوطلب نماید. اما از آنجایی که داوطلبان
امکان حضور در تما
یا خالق... 
امروز روزیه که خدا مقرر کرد من زمینی شوم، روزیست که خداوند متعال از روح خود‌ش در من دمید.... مبارک با‌شد این روز برای من... 
به قول امروزی ها  "تولد-م- مبارک»
روز تولدم پر از حس های متناقضم... خوشحالی، ناراحتی، هیجان...از این من ناراضی نیستم که اگر باشم ناشکریست ولی راضی هم نیستم... باید همچنان سعی و تلا‌ش کرد ان شاالله... 

پ. ن۱: علیرضا میگوید :" من این جشن تولد گرفتن و خوشحالی وازاین مباحث قبول ندارم، اتفاقا ادم باید ناراحت باشه، یکسال
چند اندرز:
هـر کـه طـالب عـبـادت اسـت خـود را برای آن پاکیزه می سازد. هرگاه مستحبات مانع انجام واجـبات شوند آن را رها کنید. هر که از دوری راه یاد کند توشه آماده می سازد. میان شما و قبول اندرز حجاب منش و خود بزرگ بینی فاصله است
ادامه مطلب
۴ – برس گرد وسیع، برای صاف کردن موها

در صورتی دوست دارید موهایتان شرایط‌دار شود یا این که در پی ساخت موهای موج‌دار می باشید، این برس برایتان مطلوب میباشد، اما چنین برسی برای صاف کردن موهای خیلی فر یا این که موهای کوتاه هم خیلی به عمل می آید.

۵ – برس دندانه چوبی، برای موهای فر

در شرایطی که موهایی فر دارید پیشنهاد می کنیم برسی با دندانه‌های چوبی تهیه و تنظیم نمایید، چون چنین برسی از طرفی فشار کمتری به موهای
قالیشویی در مشهد

گونه های پخت کاشی :تک پخت : در‌این طریق بدنه کاشی و لعاب آن ھر دو ھمزمان و در جایگاه حرارت بالا پخت می گردند و تنها یک توشه کاشی وارد کوره می‌شود. معمولا کاشی های پرسلانی که باید جذب آب بسیار تحت داشته باشند به‌این شیوه پخت می‌شوند. دو پخت : معمولا کاشی های مرغوب اختصاصی دیوار ، بدین نحوه پخت می گردند. یعنی یک توشه بدنه کاشی پخته میگردد و بعد لعاب بر روی بدنه ریخته و در کوره ھای اختصاصی پخت لعاب پخته می‌گردد. این عمل سبب می
به نام خدا
محمد علی فرزین در سال ۱۳۸۳در مشهد چشم به جهان گشود.وی از سنین کودکی علاقهزیادی به شعر و متون ادبی داشت و از همان کودکی کتاب های بسیاری را می خواند او سر انجام در سن پانزده سالگی با دوبیتی معروفش کار خود را آغاز کرد:
                       توشه بردار و برو،غافل مرو در این سرا
                       فرصتت در این سرا ناگه به پایان می رسد
او همچنین متون ادبی دیگری را در قالب عرفان به اشتراک گذاشت که در آینده به آن می پردازیم.
از بس که از فراق تو دل نوحه گر شده
روزم به شام غربت و غم تیره تر شده
آزرده گشت خاطرت از کرده های من
آقا ببخش نوکرتان دَردِسَر شده
تنها خودت برای ظهورت دعا کنی
وقتی دعای من ز گنه بی اثر شده
از شام هجر یار بسی توشه می برد
آنکس که اهل ذکر و دعای سحر شده
بودم مریض و روضه ی تو شد دوای من
حالم به لطفتان چقدر خوب تر شده
رفت از نظر محرّم و آقا نیامدی
حالا بیا که آخرِ ماه صفر شده
بعد از دو ماه گریه به غم های کربلا
حالا زمان ندبه به داغی دِگر شده
یَثرب برای فا
امیراالمومنین ع میفرمود جان خودرابمطالب.شگفت حکمت استراحتدهید زیرا جان همچون تن خسته شود 2 امبدالمومنین ع میفرمود ای دانشجو همانا دانش امتیازات بسباری دارد اگر بانسان کاملی تشبیه شود سرش تواضع است چشمش بر رشگی وگوشش  فهمبدن زبانش راست گفتن حافظه اش کنجکاوی  دلش حسن نیت خردش شناختن اشیا.،و امور دستش رحمت پابش دیدار علما همتش سلامت حکمتش پرهبز کادی قرار گاهش رستگاری جلو دارش عافیت مرکبش وفا ایلحه اش نرم زبانی  شمشیرش رضا کمانش مدارا لشگر
قسمت دهم سریال دلقسمت 10 سریال دل به کارگردانی منوچهر هادی , چهارشنبه 16 بهمن ماه ۱۳۹۸ در شبکه نمایش خانگی منتشر شد .در قسمت پیشین دیدیم رستا بعداز صحبت‌های اتابک و تعهدی که به وی بخشید تا یک ماه در آلبوم به فعالیت هایش ادامه دهد , به آلبوم بر می شود و نابینا سوی امیدی برای آرش گشوده میشود . آرش و پدرش از برگشت رستا شادمان می‌باشند و بر این باورند که رستا به زودی برای برگشتن به ارتباط اش با آرش هم قابل انعطاف می گردد .

یکی از سخت ترین قسمت های نهج البلاغه اونجاهایی است که امام درباره مرگ صحبت میکنند واقعا تن  آدم میلرزه،و گاه مو بر تنم راست میشود
یکیش رو براتون مینویسم
علی علیه السلام در راه بازگشت از صفین به گور های خارج از شهر کوفه نگریست و فرمود:ای ساکنان سراهای ترسناک و محل های بی آب و گیاه و گور های تاریک ای در خاک خفتگان ای بی کسان ای تنهایان ای وحشت زدگان شما پیش از ما رفتید و ما در پی شما می آییم "اما الدور فقد سکنت و اما الازواج فقد نکحت و اما الاموال
.

باسمه تعالی
احکام اسلامی
نذر
غزل۲
نذر باشد ترک کار زشت با قصد رضا
یا بدست آری رضای حق تعالی با ادا
گر به عهدت با خدا پیمان ببندی ای بشر
می شود واجب تو را، تا آن کنی بهر خدا
گر شود حاصل،بجا آور فلان کار نکو
صیغه ی مخصوص دارد عهد و پبمان با خدا
نذر دارد شکل و اقسام فراوان سوی ما
مشتمل باشد به روزه یا گهی ذکر و دعا
سنت و سیرت ز اهل بیت دارد این پیام
نیست لازم تا کنی با پول نذر خود ادا
نذر باشدیک توسل بر امام و ‌صالحین
چون که آنان عامل خیر و رهایی از
امیر المومنین،ع میفرمود جان حودرا بمطالب شگفت حکمت استراحت دهبد زیرا جان هم چون تن خسته میشود 2 امیرامومنین ع میفرمود ای دانشجو همانا دانش امتیازات بسیاری دارد اگر بانسان کاملی تشبیه شود سرش تواضع است چشمش بی رشکی  گوشش فهمیدن وزبانش راست گفتن حافظه اش کنجکاوی دلش حسن نیت خردش شناختن  اشیاو امور دستش رحمت پایش دبدار علماهمتش سلامت حکمتش پپرهیز کاری و قرار گاهشد رستگاری جلو دارش عافیت و مرکبش وفا اسلحه اش نرم زبانی شمشیرش. رضا کمانش مدارا
اگر کره ای هستید ، این یکی از بهترین سریال هاییه که دیدم
خیلی دوسش دارم
شخصیت اصلی فیلم دختریه به اسم "کیم هه جین" که در کودکی دختری زیبا و آراسته بوده اما بعد از ورشکستگی پدرش دیگه نتونسته خیلی به خودش برسه
حالا بزرگ شده و تبدیل به دختری شده که به خاطر اعتماد به نفس پایینش به خاطر ظاهرش نمیتونه با پسری که دوست داره روبرو بشه

این سریال پر از احساس خوبو لحظات شاد و باحاله

یک کاراکتر توشه به اسم " کیم شین هیوک " که بازیگرش یکی از ستاره های گروه
به قلم دامنه. در «مدرسه‌ی سلیمانی» (۱۲) به نام خدا. سلام. شهید حاج قاسم سلیمانی در یادداشتی کوتاه در تاریخ 21 مهر 1391 به دوست خود «علی نجیب‌زاده» (که در تصویر دستخط ایشان مشاهده می‌کنید) نوشته بود: چهار چیز را فراموش نکن:

اخلاص را، خالی‌کردن قلب از هر چیز غیر از خدا و محبت به اهل‌بیت (ع) را. نماز شب به عنوان توشه‌ای عجیب را، و یاد دوستانِ شهید ولو با ذکر یک صلوات را. منبع: کتاب «مسافر شماره‌ی 19» خاطرات علی نجیب‌زاده.
#امام_موسی_صدر
دین شما دین «به چالش کشیدن» است؛ دین مبارزه است؛ دین حرکت پیوسته و آرمان‌گرایی همیشگی است؛ دین ورود به ژرفای زندگی و میدان‌های مبارزه در طول زندگی است. پس جای شگفتی نیست که شما از این آموزه‌ها و از این گذشته، توشه‌ای فراوان و عمیق برگرفتید و به راه افتاده‌اید. 
در این دوره برای شما کافی نیست که فقط مادرانی شایسته باشید. شاید اگر در زمانی دیگر بودید، برای شما به همین بسنده می‌کردیم، ولی اکنون امت شما با مرگ و زندگی دست و پنچه
یه کتاب خیلی اتفاقی به دست من رسید...
سر همون مسافرت کربلا پارسال قاطی توشه های مذهبی و فرهنگی دانشگاه...
اونم کتاب" به فرزندم "بود...
نامه امام علی ع به امام حسن ع...
ترجمه نامه ۳۱ نهج البلاغه هستش ...
اولش یه جوریه...آدم فکر میکنه خودشم یکی از مخاطبای این نامه اس...:
این سفارش های پدری ست که میرود
پدری که میداند لحظه ها میگذرند 
میداند زندگی اش رو به پایان است
پدری تسلیم روزگار از دنیا بیزار 
ساکن خانه های گذشتگان که میداند نوبت اوست که خانه ها را بگ
چه چیزهایی « وز» گیسو را از بین می بـرد؟
هیچ‌چیز بدتر از وز کردن موها نیست ولی چاره‌های معمولی‌ای موجود است که می‌توانید تـا حد زیادی از وز شدن موهای‌تـان جلوگیری کنید.

آب گازدار:
در‌صورتی‌که معمولا ترجیح می‌دهید بـرای خشک کردن موهای‌تـان از سشوار به کارگیری نکنید و دوست دارید موهای‌تـان بـه‌رخ طبیعی خشک شود و در‌صورتی‌که موهای شما بـه دلیل رطوبت وز می‌کنند، یک طریق خوب بـرای جلوگیری از این وز، استعمال
قونیه Konya شهری در جنوب آنکارا پایتخت ترکیه که امروزه به خاطر حرم مولانا شعر سرا حاذق اهل ایران آوازه جهانی پیدا کرده است . ( با اسم بدون نقص مولانا جلالالدین محمد بلخی رومی در ادبیات انگلیسی ) قونیه یک توشه پایتخت پاد شاه رومی بود که در ترکیه تحت عنوان Anadolu Selçukluları شناخته می شود , وضعیتی که در سود اکثری از به جا مانده معماری روز جاری به چشم میخورد از اثرها اوست .
ادامه مطلب

مرگ مرحله ای از خلقت است که انسان خواسته یا ناخواسته آن مرحله را که ورود در جهانی دیگر است تجربه خواهد کرد.اگر وارد شدن در این مرحله همراه با آمادگی نفس باشد، نه تنها تلخی ترک دنیای فانی را نخواهد داشت، بلکه توأم با اشتیاق ورود در نشئه اخروی را در پی خواهد داشت.ولی چنانچه این آمادگی در انسان وجود نداشته باشد مرگ بسیار دردناکی که در اثر جدایی از محبوب های کذایی است در پیش خواهد داشت.
به اسقبال مرگ بروید قبل از اینکه مرگ شما را درک کندیکی از س
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی
سال ها طی شد و دل، زائرِ محبوب نبوداین همه سال نشستن به دعا خوب نبودنه غم قحطی و نان داشت، نه داغ پیریجز غم دوری یوسف، غم یعقوب نبودهرچه گشتم عملی هدیه به آقام کنمبین بار عملم، توشه ی مرغوب نبودحاجت از چشم ترم خواند و دعایم فرمودگرچه حاجت به دلم مانده‌ و مکتوب نبوداز ازل سینه ی زهرایی ما سینه زنانجز به آقای نجف، ملحق و منسوب نبودنکند راه حرم، راه نجف، بسته شودسال ها بود دلم این همه آشوب نبودچشم خشکید
به‌سان رهنوردانی که در افسانه‌ها گویند،گرفته کولبارِ زادِ ره بر دوش،فشرده چوبدست خیزران در مشت،گهی پرگوی و گه خاموش،در آن مهگون فضای خلوت افسانگیشان راه می‌پویند،
ما هم راه خود را می‌کنیم آغاز.
سه ره پیداست...
نوشته بر سر هریک به سنگ اندر،
حدیثی که‌ش نمی‌خوانی بر آن دیگر.نخستین: راه نوش و راحت و شادی.به ننگ آغشته، اما رو به شهر و باغ و آبادی.
دو دیگر: راهِ نیمش ننگ، نیمش نام،اگر سر بر کنی غوغا، وگر دم درکشی آرام.سه دیگر: راه بی‌برگشت، بی‌
امروز روز عجیبیه برای من 
این روزها پست های روح الله حجازی بدجوری هواییم می کنه
هوایی یه حس هایی ... هوایی نوشتن ... هوایی هوای آزاد و سفر کردن و کشف کردن و نترسیدن 
امروز روز عجیبیه برای من 
نشسته بودم ... دلم آشوب بود اما از اون آشوب ها که خودت باید بایستی پاش و هیچ کس دیگه ای توش نقش نداره 
آهنگ عاشقانه و گلایه ای دلم نمیخواست... فرافکنی دلم نمی خواست ... دلم خودمو می خواست
پس  zaz رو شنیدم ... خیلی اروم بود و من فرانسوی نمی فهمم ولی دوست دارم با صداش 
.باسمه تعالی
چهل حدیث
تقوای الهی
غزل۶
مى رود ایمان و تقوا، در پی هر هرزگی
کبر و انواع حسد، آتش زند بر زندگی
اهل تقوا مردمانی صادق و شب زنده دار
نیست آنان را تکبر، در عمل افتادگی
هست تقوا چون لباسی، بر روان آدمی
بهترین توشه بود تقوا برای زندگی
هر که دوری می کند از نفس دون ،او متقی است
روح و جان باشد امان، در پرتوی سازندگی
هست تقوا چون دژی مستحکم و سدی عظیم
باز دارد آدمی را از گنه ، واماندگی
شستشوی روح ما دانی نماز است و دعا
راه تقوا پیشه کن ، پره

بازرگانی در بغداد زندگی میکرد روزی از خانه به قصد بازار بیرون آمد غریبه ای را دید که با حیرت و تعجب او را می نگرد.
به سوی خانه بازگشت و توشه ای اندک فراهم نمود و سوار بر اسب راهی سامراء شد.
شب در سامِراء منزلی گرفت و خواست که استراحت کُند که عزرائیل به سراغش آمد و گفت می خواهم جانت را بگیرم.
بازرگان گفت : ای فرشته مرگ می دانم که چاره ای جز تسلیم در مقابلت ندارم اما پیش از آنکه جانم را بگیری سوالی دارم که می خواهم به آن جواب دهی و آنگاه تسلیم تو هس
دانلود اهنگ تو خیابون زیر نور چراغا ساعت از نصف شبم گذشته بود 
دانلود اهنگ مهدی احمد وند بنام دلتنگی
هم اکنون در وبلاگ اهنگ موزیک ترانه عاشقانه و غمگین از مهدی احمدوند بنام تو خیابون زیر نور چراغا ساعت از نصف شبم گذشته بود اماده دانلود یا شینیدن انلاین می باشد و همچنین برای دانلود اهنگ های بیشتر به بخش دانلود اهنگ های مهدی احمدوند دیدن فرمایید
متن اهنگ دلتنگی مهدی احمد
تو خیابون زیر نور چراغا؛ ساعت از نصف شبم گذشته بود ●♪♫جز من و تنهایی و
پشت فرمان ماشین هستم، بغل دستم پدر و در عقب نیز، مادر و خواهر کوچکترم. چهار چشمی و بی حرکت مثل روح، جلویم را می پایم که مبادا از خط سفید وسط جاده، کنار بزنم. هر چند لحظه یکبار، نیم نگاهی به کیلومتر شمار می اندازم. در دنده دو، تندی ماشین باید بین بیست تا سی و در دنده سه، تندی ماشین باید بین چهل تا پنجاه کیلومتر در لحظه باشد. پدر، حواسش به من هست و در مواقع لازم و گاه بی موقع! تذکرهایی می دهد مثل: 
- سربالایی بیشتر گاز بده.- وقتی دنده عوض می کنی گاز ند
25 شوال
داستانی آموزندهآ
تازه وارد بود و شهر را خوب نمی شناخت. همه ی راه را آمده بود تا او را
ببیند و توشه ای جمع آورد، اما حالا خسته و ناتوان کنار دروازه شهر ایستاده
بود و جنب و جوش و فعالیت مردم را نگاه می کرد. تشنه بود و چشمانش این سو و
آن سو می دوید تا در میان این همه جنب وجوش و فعالیت شاید سقایی ببیند و
جرعه ای آب بنوشد. گرمای دستی را روی شانه اش احساس کرد، پشت سر را نگریست.
چشمان خندان مردی را دید که پیاله ی آب را مقابل او گرفته بود: «از سر و
در برکه‌ی خاموش دلم‌ ماه ندارمجز ترک تو ای عشق دگر راه ندارم
انگار همه سوی دلم سنگ پراندَند...انگار دگر راهی به جز چاه ندارم
دیوانه مَخوانید منِ سَر به هوا را ...من توشه‌ای جز این سرِ گمراه ندارم
دیروز دلم خرمنی از عشق تو را داشت امروز به غیر از تَلی از کاه ندارم
هر کس به طریقی به دلم سنگ جفا زَددر سینه‌ی خود جز غم جانکاه ندارم
#آشتیانی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برگرفته از @JanJiyarlr
خیلی موقع ها ما خودمونم نمیدونیم چی از این زندگی میخواییم
درگیر یک پوچی محض .. یک زندگی روتین وار کرمک طوری پیش میریم به سوی چیزی که نمیدونیم واقعا چی هست
چیزی که دارم میگم اصلا ربطی به هدف و نا امیدی و این چیزا نداره
دارم میگم واقعا اون اصل زندگی چیه؟ اون کنه و ماهیت و جوهره ی اصلی که قرار بوده به خاطرش بیاییم و زندگی کنیم چیه؟
انسان؟ که ریشه ی کلمه اش از فراموشی و چه بسیار فراموشکاره..
یک فراموشکار چجوری میتونه اون هدف اصلی رو ببینه و درک کنه؟
بسمه تعالی
ماه رجب گذشت، شعبان گذشت و چشم بر هم زدنی هجدهم رمضان شد و شب قدر امسال هم رسید. زمان و عمرمون داره مثل برق میگذره، کاش قدر بدونیم که بعداً حسرت نخوریم.از شب قدر سال گذشته تا شب قدر امسال حوادث تلخی رو پشت سر گذاشتیم، خیلیا که سال قبل توی این شبا جوشن میخوندن و قرآن به سر می گرفتن و بِکَ یا الله می گفتن دیگه بین ما نیستن. بعضی از مردم داغدار شدن، بعضیا عزیزانشون رو غریبانه دفن کردن و با داغ دلشون سوختن و ساختن. آخریشم که حادثه ناوچه ک

ربنا اتمم لنا نورنا و اغفر لنا انک علی کل شی قدیر
بسم الله الرحمن الرحیم
1.
سافروا اتصحوا و جاهدا تغنموا وحجوا تستفنوا ( سفرکنید تا سالم بمایند و جهاد کنید تا غنیمت بگیرید و حج کنید تا بی نیاز شوید )
2.پیش سفر باید همراه بگزینی . الف. دوستت همسنگ تو باشد یعنی کسی نباشد ک هبر تو انفاق کند زیرا موجب خواری تو می شود .ب. دوستان کمتر از هفت نفر باشند و بهتر است چهار نفر باشد .ج. با دوستان به مهربانی رفتار کنید
3.برای سفر توشه بردار
یا هادیامروز عجیب ترین و غیر منتظره ترین تبریکی که یادم میاد رو دریافت کردم :)یه طعم شیرینِ خاصِ عجیب و هیجان انگیز داشت، شبیه آدامس جرقه ای توت فرنگی که تقّ و تق هیجانِ شیرین توی سر آدم پخش میکنه ، اما خیلی خاص تر :)هیچ وقت خودم رو در این موقعیت تصور نکرده بودم و ندیده بودم؛ امروز به این فکر کردم خدا چقدر منو این طرف و اونطرف گردونده و بالا پایین کرده تا به این نقطه رسونده، و واقعا منظورش چیه؟ ایستادنه یا توشه برداشتن و عبور کردن؟ نمیدونم؛ اما
به نام خدای شنهای طبس

سخن گفتن امیر المؤمنین علی(ع) با مردگان: امیرالمؤمنین(ع) هنگام بازگشت از صفین به قبور کوفه رسید و با آنان این‌گونه سخن گفت:
ای ساکنان خانه­های وحشتناک و مکان‌های خالی و قبرهای تاریک،
ای خاک­نشینان، ای غریبان، ای تنهایان، ای وحشت‌زدگان! شما در این راه بر
ما پیش‌قدم شدید و ما نیز به شما ملحق خواهیم شد. اما خانه­هایتان را
دیگران ساکن شدند، همسرانتان به ازدواج افراد دیگر درآمدند و اموالتان
تقسیم شد. این خبری است که در
بإسمک الأعظم

ماه رجب ماه خدا، ماه حرمت و فضیلت از راه رسید، ماهی که مومنان با ورود به آن باید توشه ای برگیرند تا بتوانند به نهایت مقصود یعنی ماه رمضان نایل آیند. ماه رجب به اندازه ای با اهمیت است که گویند هر آنکس که این ماه مبارک را درک کند و عبادت های خاص آن را به جای آورد همانند روزی که از مادر زاده شد، از تمامی گناهان پاک خواهد شد."رجب" نامی است بهشتی، نام نَهرى در بهشت که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین تر است از این رو هر که خود را از آلودگی ها

قدیما ، یعنی ی دو ماه قبل!
انقدر که سخت گذشت انگار ی قرن... آره میگفتم!
اون موقع ها مثلاً ساعت 5 - 6 بـــزور از خواب نـــاز بیدار
میشدیم ، خب هر کسی ی کاری داشت دیگه !
مجبور بودیم مجبــــور
که قید خوابو بزنیم و مشغول فعالیت روزانه ، حالا هر
کاری بشیم ....
اون موقع ها دوس داشتیم یکی تو رادیو با صدای ناز و
مخملی بهمون بگه : بخـــــواب جــــــوون ایـــرانــــی
هیچ جا هیچ خبری نیست و ما دوباره طرف خنک
متکا یا بالشتمونو برگردونیم و نــــاز بخوابیم!
کیا
بإسمک الأعظم

ماه رجب ماه خدا، ماه حرمت و فضیلت از راه رسید، ماهی
که مومنان با ورود به آن باید توشه ای برگیرند تا بتوانند به نهایت مقصود
یعنی ماه رمضان نایل آیند. ماه رجب به اندازه ای با اهمیت است
که گویند هر آنکس که این ماه مبارک را درک کند و عبادت های خاص آن را به
جای آورد همانند روزی که از مادر زاده شد، از تمامی گناهان پاک خواهد شد. "رجب"
نامی است بهشتی، نام نَهرى در بهشت که از شیر سفیدتر و از عسل شیرین تر
است از این رو هر که خو
1)علم خداشناسی :یعنی بدانیم خدایی هست که بدون او نمی توانیم زندگی کنیم یعنی خدایی هست که بهاو مضطر هستیم نتیجه اش این است که هیچگاه مغرور نمی شویم خداشناسی یعنی باور کرده ایم که خداسبب ساز و سبب سوز است )سبب ساز یعنی خدایی که به اون مضطر هستیم و بدانیم که غیر از او کسی برایما کاری انجام نمیدهد نتیجه اش این است که هیچ گاه در زندگی ناامید نمی شویم و سبب سوز یعنی برنامهریزی می کنیم که کاری را در یک زمان معین انجام دهیم ولی اتفاقی رخ میدهد که نمیتوا
قسمت دوازدهم سریال دلرستا بعداز صحبت‌های اتابک و تعهدی که به وی بخشید تا یک ماه در آلبوم به عمل هایش ادامه دهد , به آلبوم بر میشود و نابینا سوی امیدی برای آرش گشوده می‌گردد . آرش و پدرش از رجوع رستا ذوق زده می‌باشند و بر این باورند که رستا به زودی برای برگشتن به ارتباط اش با آرش هم قابل انعطاف می شود . ولی آن ها از حضور دوباره‌ی مهران در معاش رستا بی خبرند . رستا و مهران یک‌سری وقت یکبار با نیز قرار می گذارند و او‌لین
قطار سریع السیر عمر در حال عبور از مراحل مختلف است.
 از مبدأ حرکت کرده
و هر لحظه به مقصد نزدیک تر می شود.
این که در هر مرحله ای چقدر توقف داشته باشیم؛ در رسیدن به
مقصد اثری ندارد.
 به هر حال این قطار
به مقصد خواهد رسید1، پس بهتر است برای مقصد بیشتر تلاش کنیم.
اگر توشه های خوب انتخاب کنیم به مقصدی می رسیم؛ که پر است
از آرامش و زیبایی
اما اگر توشه های نامناسب برداریم، موقع رسیدن به مقصد
پشیمان خواهیم شد. پشیمانی که دیگر سودی ندارد.
پس کاری نکنیم که
من از پایان شروع کردم من از مغرب طلوع کردم
بدون توشه و همراه بدون یاورو همسر
بدون اسب و ارابه بدون مرشد و راهبر
من از اعماق گمنامی من از گودال ناکامی
من از بن بست هر تصمیم پر از زخمای بی ترمیم
به دشواری شروع کردم به دشواری طلوع کردم
هزار مانع هزار دیوار هزار چاه کن به اسم یار
هزار شب ترس تیر خوردن بدست نارفیق مردن
من از وحشت شروع کردم پر از تردید طلوع کردم
قدمها
تعیین بو
بهترین عطر زنانه
5. از فروشنده یاری بخواهید:زمانی شما تا حدی بدانید که چه می‌خواهید، بعداز آن میتوانید از فروشنده بخواهید تا در گزینش بو مطلوب کمکتان نماید. اینکار از کاوش کردن بسیار بی آلایش خیس میباشد چون علم فروشنده نسبت به محصولی که می‌فروشد طولانی تر از شماست. شما غلظت و عطر آیتم نظرتان را بگویید و از فروشنده بخواهید با مقدار مبلغی که دارید به شما رایحه معرفی نماید. در‌حالتی که نمی دانید که چه عطری می‌خواهید به فروشنده بگویی
به نظرم لازمه هر شهری یه مرکز داشته باشه. جایی که رسیدن بهش آسون‌ترین راه‌ها باشه، جایی که از ساکن و مسافر، هرکی توشه، اگه راه گم کنه، اگه خسته باشه، اگه خوشحال باشه، اگه ناراحت باشه، اگه می‌خواد از خونه‌ش بزنه بیرون، اگه بی‌جا و مکان باشه، اگه بخواد قرار بذاره، اگه بخواد خلوت کنه، اگه بخواد خوش بگذرونه، اگه بخواد عزاداری کنه، اگه تازه متولد شده یا اگه تازه مرده، در هر حالی بتونه روش حساب کنه. مرکزی که آغوشش باز باز باز باشه، مرکزی که خود
۴۸۱ – وجود ما سحرگاهان که مخمور شبانه         گرفتم باده با چنگ و چغاله نهادم عقل را ره توشه از می     زشهر هستی اش کردم روانه نگار می فروشم عشوده ای داد     که ایمن گشتفم از مکر زمانه زساقی کمان ابرو شنیدم           … وجود ما – سحرگاهان که مخمور شبانه – غزل ۴۲۸ – ۴۸۱
منبع : فالگیر
درود بر رهپویان حقیقت
چندی پیش با سوالات متعددی از طرف عده ای از دانش آموزان مواجه شدم. البته معمولا از تکامل شروع می شود. 
این شرایط برای من هم جالب بود و هم تاسف برانگیز. 
جالب از این جهت که بسیاری از ایشان تشنه معرفت و حقیقت هستند. لذا بر ماست که با توضیحات علمی و منطقی راه درست را به ایشان نشان دهیم. 
در غیر اینصورت چه بسا سکوت بهترین پاسخ است.
و بسیار متاثر شدم بابت راهی که عده ای از ایشان با آدرسی غلط رفته اند. 
هر چند اندک. ولی آن را یگانه ر
نو‌های معالجه ریزش موی
از معالجه‌های جدیدتر ریزش گیسو آندروژنیک یا این که ریزش مو تلوژنی (به عنوان مثال پیرو مصرف بعضا داروها یا این که رژیم‌های غذایی نامناسب) تزریق برخی داروها به پوست رمز میباشد. درین شیوه که مزوتراپی اسم داراست، داروهای مختلفی مشتمل بر ویتامین‌های متعدد تیم B و فاکتورهای رویش گوناگون اثرگذار در تقویت فولیکول‌های موی براساس صلاحدید کارشناس پوست به طور عصر‌ای در پوست رمز تزریق میشوند.
این فع
روی گوشی هوشمند راننده اسنپ یک نرم افزار هست که مدام تقاضاهای سفرهای درون شهری را اعلام میکند.
درخواستهای متعدد و البته متنوعی می آید که البته بستگی دارد ماشینش را کجا پارک کرده باشد و
رمز اول و آخر موفقیت در رانندگی اسنپ این است که خوددار باشد ، یعنی هر درخواستی را قبول نکند و دقیق تصمیم بگیرد آن هم ظرف 10 ثانیه .
برخی درخواستها کوتاه مسیر هستند و کم قیمت و برخی طولانی و البته قیمت دار ، منتها ممکن است سر از برهوت در بیاورد.
خلاصه راننده اسنپ ب
اگر قصد خرید سشوار داشته باشید ممکن است چند سوال شبیه دیگر برایتان پیش آید . درپی با ما باشید تا به مهم‌ترین معیارهایی که در خرید سشوار باید درنظر بگیرید , اشاره کنیم . ساخت یون , توان و توان , دسته موتور و المنت سشوار از مهم‌ترین مواقعی است که به دنبال قصد داریم شما‌را با آنها آشنا کنیم .
ایجاد یون , خصوصیت جذاب سشوارهای نو
احتمالاً سشوارهای تورمالین و آیونیک به گوشتان خورده باشد . امکان ایجاد یون را می توان جدیدترین رخداد در سشوارها دانست . س

اسمم نوشتم کاروان پیاده روی مشهد برای ایام شهادت امام رضا(ع) ...
ولی به این اسم ها و لیست ها من اعتقاد ندارم؛
اینا که میگن سال بعد اسم مینویسم کربلا و... همشون الکی میگن؛ دست اونا نیست اسم هارو کسی دیگه مینویسه!
شدیدا اعتقاد دارم به طلبیده شدن و دل نگرانم که راهم ندن یا وسط راه منو برگردونند...
تا با چشمام حرم نبینم باور نمیکنم منو طلبیده باشه...
دفعه قبل که رفتم دست به ضریح نزدم، گفتم چرا الکی اینو هل بدم اونو هل بدم ؟
گفتم به جا این کارها و وقت ت
امروز ساعت فکر کنم هفت بیدار شدم بعد باتریم تموم شد خوابیدم تا ده :( فکر کنم طول بکشه تا به وضعیت خوبم برسم. اما میرسم قول میدم. کتاب لذت متنو امروز میخونم و تمومش میکنم. دفتر استادمو رسیدم به مقاله ی چگونه خوب عکس بگیریم که استادم میگفت مهمترین مقاله ی عکاسی هست با این که ساده است اما کلی حرف توشه. دیگه باقی کارها هم که سر جای خودش. امروز هوا ابری مثل چند روز گذشته پاییز دلبری میکنه و دل منم برده با خودش. برم شروع کنم خیلی عقب افتادم. یکشنبه بر می
میلادبابرکت حضرت امام هادی علیه السلام برتمام رهپویان مکتب آن بزرگوارمبارک باد
قال الهادی علیه السلام :ان الحرام لاینمی وان نمی لایبارک له فیه وماانفقه لم یوجرعلیه وماخلفه کان زاده الی النار -کافی  ج5 ص 125 ح7
امام هادی علیه السلام فرمود:به راستی که حرام ،افزایش نمی یابدواگرافزایش یابد،برکتی نداردواگرانفاق شود،پاداشی ندارد واگر بماند، توشه ای به سوی آتش خواهدبود.
نام :علی 
لقب :هادی 
نام پدر:حضرت امام محمدتقی (علیه السلام )
نام مادر:سمانه 
نگاهم کنای غمزه ی پرخاشمرا از توسن سرکش نگاهت گریز نیست / منکوب توامنگاهم کنای موج کولاکمرا از ژرفای دریای نگاهت پرهیز نیست / مغروق توامنگاهم کنای معبود برملامرا از صلیب امتحان نگاهت گزیر نیست / مصلوب توامنگاهم کنای عشقای شهسوار چشمانت / مردآور شهزادگان فاتحای خمکده ی چشمانت / قبله گاه مستان مردای چشمانت چشم و چراغ ایل / در تاریکخانه ی شبمرا بنگرای سحر نگاهت رعشه ی شعربر باریک اندام واژگانم / ساحر منیمرا بنگرای تغزل نگاهتطلیعه ی الهام بر شب
«بندگان خدا! تقوا پیشه کنید و از دنیا بر حذر باشید. اگر بنا بود همۀ دنیا به یک نفر داده شود یا یکی برای دنیا باقی بماند، چه کسی بهتر از پیامبران برای بقا و شایسته تر به رضا و راضی تر به قضاء؟! امّا بنای آفریدگار بر این نیست، که او دنیا را برای فنا آفریده است. تازه های دنیا کهنه است، نعمت هایش فرسوده و متلاشی شده و روشنایی سرورش، تاریک و ظلمت زده. دنیا، منزلی پست و خانه ای موقت است. کاروانسراست. پس در اندیشۀ توشه باشید و بدانید که بهترین رهتوشه تقو
چند وقت بود اینقدر غیبت می کرد که حد نداشت...
اما خودشم حالش خراب بود از این همه غیبت کردن...
دلش می خواست دیگه غیبت نکنه اما نمیشد..
نرگس بهش گفت کتاب سه دقیقه در قیامت رو میارم بخونی ،حتما اثر داره...
گفت کار من از کتاب و این حرفها گذشته ،من نمی تونم اینجوری ترک کنم...
گذشت ...دیده شد  دیگه غیبت نمی کنه ...
جویا شدند چی شده که متحول شدی؟
گفت خواب دیدم...
خواب دیدم یه سینی جلوم گذاشتم که چن تا کله ی آدم توشه...با یه کارد تیز این سرها رو تیکه تیکه می بریدم و
یَوْمَ تَأْتِی کُلُّ نَفْسٍ تُجَادِلُ عَنْ نَفْسِهَا وَ تُوَفَّى کُلُّ نَفْسٍ مَا عَمِلَتْ وَ هُمْ لَا یُظْلَمُونَ.
سوره نحل آیه ۱۱۱
خداوند می فرماید:
روزی که هرکسی از خودش دفاع می کنه تا بتونه عذاب رو از خودش دفع کنه.
تصورشو بکن مثلا تو این دنیا گاهی وقتا برامون پیش میاد که مثلا تو دانشگاه داریم برای سومین بار متوالی مشروط میشیم و در نتیجه اخراج از دانشگاه.
تو این وضع چیکار می کنیم؟ از این اتاق به اون اتاق. از این ور به اون ور! هی درخواست مید
چرا باید سریال شهرزاد را تماشا کرد؟چرا خیلی ها آن را تماشا کرده اند؟
چرا این الگو هنوز برای ساختن سریال جواب می دهد؟
شهرزاد به جز قطعاتی که محسن چاووشی خوانده چه قسمت جذابی دارد؟ گیرم بازیگرانش همه درجه یک و خوب هم هستند در کارشان، اما تا کی باید در این داستان های ملو درام عاشقانه با یک نقاشی تارخی از یک دوره که پشت زمینه این نمایش می شود باقی ماند؟ چرا هیچ کس نمی خواهد یا نمی تواند حرف بیشتری از این داستان های فرضا تاریخی بیرون بکشد؟ 
سازنده
دانلود صوت شعر با نوای حاج آقا منصور ارضی_ شب ۲۳ محرم ۹۸
خراب آمده ام باز رو به راهم کن
مسیح من بِدَم و عاری از گناهم کن

نیامدم به تمنای آب و نان سویت
کمی به حرمت ام البنین نگاهم کن

فدای جُون شوم، روسپید عالم شد
نگاهِ لطف به ظرفِ دلِ سیاهم کن

عطا به جای خودش، جای این همه گریه...
برای سینه زنت، ذوالکرم دعا هم کن

به زیر بارِ گران علامتت گفتم:
گذر ز توشه ی سنگین اشتباهم کن

مُقدم است به کارم، همیشه کار شما
بیا و پیرِ همین راه و دستگاهم کن

عجیب
کمی تا اندکی تنبل شناخته میشم
حالا وای به روزی که دعوا باشه یا اینکه حال روحیم خوب نباشه
از این سر اپن تا اون سرش از ظرف پوشیده شده
سینک که بدتر از اپن
و در کل همه کارها رو هم انباشته میشه
برنامه ریزی که دیگه هیچی
حدود 10 روز انگار از زندگیم بی خبر بودمولی امروز بالاخره نشستم یه برنامه ای برا روزهام چیدم
این برنامه دارای بعدهای زیادیس که باید خودمو ملزم به اجرا کردنش کنم.
البته اگه بتونم قید فضای مجازی رو کمی بزنم.
کلا تغییر کردن سخته ، ولی امان
بهترا ست برای شستشوی فرش های ماکارانی فرش را نچلانید و مضاعف فشرده نکنید . زیرا این کار در طولانی برهه زمانی می تواند به فرش شما زخم بزند .
خوب تر می‌باشد از جارو بهترین قالیشویی در مشهد  های دستی یا شارژی برای تمیز کردن فرش های ماکارانی استعمال کنید .
قالیشوییدر حالتی که از روش های گفته شده در مطلب قبل به کارگیری می کنید نظیر استفاده از سرکه سپید و به کار گیری از شامپو فرش بهتر میباشد درب ها و پنجره ها را باز بگذارید تا رطوبت بیرون شود .
دلیل د
خب
نتایج انتخاب رشته‌ی ارشد هم اومد!
یادم به این پستم افتاد که چقدر هیجان داشتم، و چقدر مطمئن بودم تهران قبول نمیشم :))

هرچند ادعا داشتم (و دارم) که "پذیرفتم هرچی پیش بیاد خیرم توشه و هرجا قبول بشم چلنج‌های خودشو داره و میرم که تجربه کنم و ...." ولی واقعا نمی‌تونم انکار کنم که هیجان و حتی این بازه‌ی اخیر (چند روز) قبل از اومدن نتایج استرسشو داشتم :"
اومد و دیدیم و قبول شدیم :) اولین انتخابم نشد، چیزی که بهش عادت داشتم پیش نیومد... ولی مهم اینه که جا
بهترین مارک کرم پودربرای خوشگل شدن لازم وجود ندارد عمل مشقت انجام بدهید با همین آرایش و پیرایش معدود و شیوه های بی آلایش رخ تان را خوشگل و طبیعی نشان دهید.زیبایی با پیرایش معدود و منش های بی آلایشزیبایی مدام از باطن اشخاص نشات می‌گیرد. شایسته ترین خط مش برای خوشگل شدن، طبیعی به لحاظ وارد شدن میباشد البته نظرات و رویه هایی هم می باشد که به آن یاری می‌نماید. لازم وجود ندارد برای قشنگ چشم شدن صد رد صدً چشمتان را در سایه و سیرتکامل هایتان را در ر
{دولت کریمه امام عصر(عج) - شماره 33}

به کارگیری نیروهای جوان

اکثر اصحاب امام زمان پس از ظهور و در دولت کریمه ایشان، جوان هستند و چه نیکوست مسئولان حکومت های اسلامی، به تبعیت از آن امام بزرگوار بیشتر از نیروهای جوان بهره گیرند.
امام علی(ع) فرمودند: اصحاب مهدی جوان اند و در میان آنها سن و سال دار وجود نداردمگر به اندازه سرمه چشم و نمک در زاد و توشه.
این ممکن است به دو جهت باشد:
۱-به جهت اقتضای وقت ظهور که به افراد پر انرژی و نیرو احتیاج است.
۲-در آن
سلام

از  هر تعلقی که گذشتم، تواناتر شدم.هر روز چیزی را تَرْک کردم و هر روز چیزی مرا تَرْک کرد.با هر تَرْکی، خاکِ تنم تَرَکی برداشت و چیزی از آن رویید،بالی شاید، کوچک و شفاف و نامرئی.پریدن با پرهایی نا پیدا مرا بی پروایی آموخت.
آخرین تمنایم سنگی است سهمگین که بر شانه هایم چسبیده است، باری که قرن هاست به ناگزیر هر زنی آن را برده است.فردا آن را از شانه هایم  پایین خواهم گذاشت زیرا که در این کوله پشتی، توشه نیست؛ تقاضا و تمناست و آدمی زیر بار تقا
بعضی وقت ها شروع میشه پشت سر هم هر چیزی میخوای نمیشه، هرچقدر تلاش میکنی با امید ادامه بدی بازم نمیشه...برای دانشگاه درخواست فرستادممدارک تحصیلی تایید شده براشون ارسال کردم، کلی صبر و چشم انتظار که مدارک برسه کانادا...بعد دو سه روز با کلی پیگیری تایید کردن مدارک رسیدهشهریه ترم یک دانشگاه هم پرداخت کردمکلی پیگیری که نامه پذیرش نهایی مارو بدید، وضعیت چی هست، چند تا ایمیل و پیگیری بی جواب ...آخرش جواب دادن ظرفیت ترم زمستون ما پر شده، ترم بعدی که
به نام تک نوازنده گیتار هستی
سلام آقا
غروب را در افقی ناانتها چشم دوخته به گنبد آسمان نیلی رنگ به انتظار آمدنت، ایستاده، ایستاده ام.
اما با نیامدنت، بغضی حسرت بار، وجودم ناچیزم را به بازی گرفت، بازی دوست داشتنی از انتظاری که
به دنبال خالص بودن، روزهایش را یک به یک گذرانده ام، اما خلوص وجودم آن قدر ناچیز مانده که شرم 
دارم آن را به تماشا بیاورم.
شرمی که مانعی ست برای هر راهی که تا به حال قدم وار از آن گذشته ام، راه هایی که گاه به گناهی به
سیاهی
دعای روز بیست‌ونهم ماه مبارک رمضان

هر شروعی را پایانیست و هر آمدنی را رفتنی. ضیافت الهی رو به پایان است و دل مشتاقان روشن به طلیعه عید فطر، اما محزون از پایان این ضیافت. آنچه در این میان مهم است، این است که معرفت برگرفته از این ضیافت را توشه راه زندگی‌مان سازیم، که اینگونه، ماه رمضان همواره در زندگی‌مان جاری و ساری خواهد بود. الهی! توفیق را رفیق راه زندگی‌مان ساز تا دل‌هایمان به نور معرفت منور شود و از تاریکی‌های جهل و نادانی در امان بمان
«یه چیزی رو می دونی ... از روزی که تو با یقین گفتی از اون آب نَباتا نمی خوری، چون ژلاتین خوک توشه، من هم دیگه نخوردم!» 
موضوع مال چند شب پیش از اون بود که یکی از بچه ها بهم از این آب نبات کِشدارا تعارف کرد و چون توش ژلاتین داره و ژلاتین اروپا هم معلومه از چی تأمین می شه، من نخوردم. وقتی امبروژا ازم پرسید که چرا نمی خورم، خیلی جدّی بهش گفتم چون خدا دستور داده.
تعجب کردم. گفتم: «اما اون دستور مال مسلموناست. تو چرا نمی خوری؟» 
گفت: «مگه تو نگفتی این رو
علامه مجلسی می گوید (( چه مصیبت و درد و عذابی از این الیم تر و جانسوزتر که تا چشم برزخی ات را بعد از مرگ باز می کنند ببینی که اندوخته یک عمرت خالی است و هیچ راهی برای بازگشتن و توشه برداشتن نیست.ببینی که از اعمالت خوب هایش قابل ارائه و پذیرش نیست، چه برسد به آنچه 
گناه و لغزش و زشتی است.
همه این ها در بدو ورود بر ملا میشود و خودش را به رخ می کشد و کمر انسان را می شکنند.این همان چیزی است که ترازوی عدالت حضرت حق نشان می دهد و مطلقا قابل تردید و تشکیک ن
انقدر با ارزش و گران بهایی
که دنیا و تمامی نعمت هایش را برای تو آفریده2
اما گاهی این نعمت ها چنان تو را محو خود می کند
که گمان می کنی، تو را برای دنیا آفریده اند.
به هوش باش! نکند این منزلگه دو روزه2 را ابدی
بپنداری و به جای توشه جمع کردن برای بهار، به خواب زمستانی روی.
نکند بانگ الرحیل3 بلند شود و تو هنوز آماده
حرکت نباشی
به هوش باش!

منابع:
1.     سوره بقره، آیه 29: هُوَ
الَّذی خَلَقَ لَکُمْ ما فِی الْأَرْضِ جمعیاً: او خدایی است که همه آنچه را ( از
ن
چند روز پیش که با آبجی از سر کار میومدیم خونه، داشتیم از عرض یه خیابون رد میشدیم که یهو اینو جلوی پام دیدم و برداشتم:
یه نیگا به اطراف انداختیم و شخص خاصی رو ندیدیم!! خلاصه مجبور شدیم با خودمون ببریمش خونه... از رو کنجکاوی اومدیم چک کنیم ببینیم چی توشه و خدایی نکرده فیلم خانوادگی ای چیزی توش نباشه، دیدیم تقریبا پر شده با یه سریال ترکیه ای! میلاد که اومد خونه گفت الا و بلا من فلش ندارم اینو بده به من... خودمم یه فلش داشتم سوخته بود و پارسال که یه فل
بسم الله الرحمن الرحیم
دعای چهلم از صحیفه سجادیه:

هنگاهی که خبر مرگ کسی را به امام زین العابدین (علیه السلام) دادند آن حضرت مطالبی فرمودند که ما به فراز‌هایی از آن اشاره می‌کنیم تا مگر از خلال آن کلمات نورانی دلهای خفته امان بیدار شود و به خود آئیم و به پایان کار و راه خویش بیشتر بیاندیشیم و از عواقب گناه و عصیان بر خدا بهراسیم و تا دیر نشده و در به رویمان بسته نشده است به حول قوه خداوند متعال خود را از آلودگی‌ها بیرون کشیم و سر انجام به حیا
سلام. 
با اینکه شاید دیر شده باشه ولی به نظرم دیر بودن بهتر از هرگز نبودنه و لذا از همین تریبون عید و البته هفته بزرگ ولایت رو خدمتتون تبریک عرض میکنم ^_^
ان‌شالله تو این هفته برکات و عنایات فراوان قسمتمون بشه و توشه‌های بسیار برداریم.
ما دیروز جای شما خالی برای بچه‌ها تولد گرفتیم با چهل نفر مهمون! :/
انصافاً تعداد مهمونها زیاااد بود ولی خوش گذشت. :)
بدیش این بود که بر خلاف سنت هرساله‌مون نشد عکس دسته‌جمعی بگیریم!!
امروز هم به علت خستگی و اینک
قبلن واسم بیان یه جوری بود....
یه وبلاگ مسخره!
توی بلاگ بیان نه میشد کد جاوااسکریپت بذارم...
نه میشد فیلم آنلاین یا موزیک پخش شه...
و نه میشد کد تغییر شکل موس یا باران حباب یا قلب بذارم...
فک میکردم یکی از مسخره ترین سیستم های وبلاگ نویسی بلاگ بیان هست...
بزرگ و بزرگ تر شدم... شروع کردم به یاد گرفتن html و css تا بتونم خودم قالب بلاگفای خودم رو تغییر بدم...
وقتی داشتم یاد میگرفتم یه مطلبی توجه منو جلب کرد!
نوشته بود: جاوااسکریپت... نابودگر پنهان
خلاصه اینکه
هیجده روز از ذی الحجة میگذرد.

قافله ای می آید: راهش حق, بارش ایمان و مقصدش الله.

موجی از انسانها در دریای غدیر در تلاطم است.قافله سالاری چون محمد(ص) پیشاپیش,افق اسلام هنوز چشم انتظار طلوع خورشیدیست که با دمیدن  آن بر طومار دین, مهر"اکمال"خواهد خورد.

محمد(ص) پس از زیارت خانه توحید ,با کاروانیان از حج برگشته, با چهره ای مطمئن, با دستانی پربار از فیض دیدار ,با  ره توشه ای  از  طاعت و توفیق زیارت بیت الله الحرام, پیشوای این قافله نورانیست.

می آ
203-  و من کلام له (علیه السلام)> فی التزهید من الدنیا و الترغیب فی الآخرة <أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّمَا الدُّنْیَا دَارُ مَجَازٍ وَ الْآخِرَةُ دَارُ قَرَارٍ فَخُذُوا مِنْ مَمَرِّکُمْ لِمَقَرِّکُمْ وَ لَا تَهْتِکُوا أَسْتَارَکُمْ عِنْدَ مَنْ یَعْلَمُ أَسْرَارَکُمْ وَ أَخْرِجُوا مِنَ الدُّنْیَا قُلُوبَکُمْ مِنْ قَبْلِ أَنْ تَخْرُجَ مِنْهَا أَبْدَانُکُمْ فَفِیهَا اخْتُبِرْتُمْ وَ لِغَیْرِهَا خُلِقْتُمْ إِنَّ الْمَرْءَ إِذَا هَل
طبا به کار گیری از پاپایا که دارنده آنزیم سفید کننده و رفع خال های پوستی و سلول های مرده می باشد ، می تواند دوچندان تاثیر گذار باشد و از به وجود داخل شدن و رویش خال های پوستی پرهیز می کند .در ادامه شیوه به کارگیری از پاپایا برای از در بین بردن خال ها آشنا شوید . بهترین کرم ضد لکدرمانخال و کک و مک با میوه پاپایا را روی پوست خویش بمالید و 15 الی 30 دقیقه حوصله فرمایید و پس از این زمان فیس خود را با آب بشویید . برای تصاحب کردن فیض به
63-  و من خطبة له (علیه السلام)
> یحذر من فتنة الدنیا <
أَلَا إِنَّ الدُّنْیَا دَارٌ لَا یُسْلَمُ مِنْهَا إِلَّا فِیهَا وَ لَا یُنْجَی بِشَیْ‏ءٍ کَانَ لَهَا ابْتُلِیَ النَّاسُ بِهَا فِتْنَةً فَمَا أَخَذُوهُ مِنْهَا لَهَا أُخْرِجُوا مِنْهُ وَ حُوسِبُوا عَلَیْهِ وَ مَا أَخَذُوهُ مِنْهَا لِغَیْرِهَا قَدِمُوا عَلَیْهِ وَ أَقَامُوا فِیهِ فَإِنَّهَا عِنْدَ ذَوِی الْعُقُولِ کَفَیْ‏ءِ الظِّلِّ بَیْنَا تَرَاهُ سَابِغاً حَتَّی قَلَصَ و
سریال «خواب زده» اولین ساخته سیروس مقدم در شبکه نمایش خانگی، از اول بهمن توزیع می‌شود.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیروس مقدم کارگردان سریال‌هایی چون «پایتخت» و «مدینه» برای اولین‌بار در شبکه نمایش خانگی سریال «خواب زده» به نویسندگی سعید نعمت‌اله و تهیه‌کنندگی الهام غفوری را ساخته است.
«خواب زده» اولین اثر مقدم برای شبکه نمایش خانگی است که از اول بهمن‌ماه هر سه‌شنبه توزیع می‌شود.
در خلاصه داستان سریال آمده: رها و همای قصه با دیدن ی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

روزنوشت های من